Výzkumný tým

Na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně ve spolupráci s kolegy z Přírodovědecké fakulty MU, Fakulty sociálních věd UK a Přírodovědecké fakulty UK dlouhodobě řešíme problematiku konkurence na trhu železničních dopravních služeb z hlediska ekonomického, geografického a sociálního. V současné době podporuje Technologická agentura ČR náš projekt „Optimalizace regulace konkurenčního prostředí v železniční osobní a nákladní dopravě“ č. TD010063. V letech 2008-2010 podporovala Grantová agentura ČR náš projekt „Konkurenceschopnost a konkurence v železniční dopravě – možnosti a limity hospodářské politiky“ pod číslem 402/08/1438. Tento projekt přímo navazoval na projekt předchozí z let 2004-2006 „Železniční doprava – institucionální postavení, hospodářská politika a ekonomická teorie“, rovněž podporovaný grantem GAČR, na němž s námi spolupracovali také Josef Kunc z Ekonomicko-správní fakulty MU a Tomáš Pospíšil, z generálního ředitelství Českých drah a.s.

  • Antonín Peltrám – Ekonomicko – správní fakulta, Masarykovy univerzita, Lipová 41a,602 00 Brno, peltram@gmail.com
  • Daniel Seidenglanz – Přírodovědecká fakulta a Ekonomicko-správní fakulta, Masarykova univerzita, seidenglanz@geogr.muni.cz
  • Martin Kvizda – Ekonomicko – správní fakulta, Masarykovy univerzita, Lipová 41a,602 00 Brno, kvizda@econ.muni.cz
  • Petr Mlsna – Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, mlsna@fsv.cuni.cz
  • Tomáš Nigrin – Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, nigrin@fsv.cuni.cz
  • Zdeněk Tomeš – Ekonomicko – správní fakulta, Masarykova univerzita, Lipová 41a, 602 00 Brno, tomes@econ.muni.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Výzkumný tým a jeho autorem je Martin Kvizda. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.